БНР | 20.04.2019 17:59:44 | 117

Италианец изненада Рафаел Надал в Монте Карло

Рафаел Надал претърпя изненадваща загуба с 4:6, 2:6 срещу Фабио Фонини в полуфинален мач на турнира от сериите "Мастърс" в Монте Карло. Това поражение сложи край на серия от 25 поредни спечелени сета за 11-кратния шампион на неговия любим турнир на клей, докато Фонини ще играе за първата си титла срещу сърбина Душан Лайович.

Първият сет между Фонини и Надал бе изпълнен с грешки, но голяма роля за това изигра и силният вятър в Княжеството. Двамата започнаха срещата с по едно загубено подаване, а испанецът направи още един пробив в четвъртия гейм и поведе с 3:1. Надал обаче не успя да го защити на собствен сервис, а в деветия гейм допусна трети пробив и Фонини поведе с 5:4. Италианецът завърши сета на собствен сервис и от първото възможно разиграване при 40:30.

Надал беше неузнаваем във втория сет, в който Фонини го проби три пъти до 5:0. В шестия гейм испанецът спаси три разигравания за мача и в последствие намали резултата до 2:5, но Фонини не позволи изненада и се възползва от четвъртия си мачбол, за да сложи край на срещата след час и 37 минути игра.

Душан Лайович се класира на финала, след като победи със 7:5, 6:1 поставения на десето място в схемата Данил Медведев. Лайович стигна до победата с голям обрат. Той загуби първото и третото си подаване и изоставаше с 1:5, но спечели следващите шест гейма и поведе след едночасов начален сет. Серията на сърбина продължи и през втория сет, в чието начало той спечели два пробива и ги защити за 4:0.

Медведев отговори с гейм в своя полза след допълнителни разигравания, но Лайович спечели на собствено подаване за 5:1 и след това записа трети пробив с втория си мачбол за крайното 6:1.