БНР | 24.04.2019 18:53:35 | 82

Киров: Финалистите не се помнят, а само победителите

Старши-треньорът на Ботев (Пловдив) Николай Киров бе изключително щастлив от факта, че неговите футболисти се класираха за финала в турнира за купата на България по футбол. Както е известно, Ботев ще играе финал на 15 май срещу Локомотив (Пловдив), след като завърши 3:3 в срещата реванш срещу ЦСКА София от полуфиналите. Ботев спечели преди седмица в Пловдив с 3:2.

"Изхабихме доста емоции, но като цяло заслужено продължаваме на финала. Първото полувреме беше почти перфектно за нас. Червеният картон ни обърка малко, а и футболистите на ЦСКА си повярваха. Моите решения не са оказали влияние. Всичко беше в главите и краката на футболистите. Те повярваха. Искахме да търсим шансовете си на контра. До червения картон ни се получиха нещата. Беше въпрос и на характер от страна на футболистите да завършат добре този двубой. Похвално е старанието на играчите ни през цялата среща. Продълженията щяха да бъдат много трудни. С осем полеви играчи в нови 30 минути щеше да бъде много трудно. Финалистите никога не ги помнят, помнят се само победителите в този турнир. Чака ни специален и исторически финал за целия град", добави Николай Киров.