БНР | 29.04.2019 06:24:33 | 288

Майкъл Иванов спечели на домашното трасе пред 10 000 зрители

Майкъл Иванов се представи изключително по време на неделните състезания от Европейския шампионат по мотокрос в Троян.

Навръх Великден над 10 хиляди зрители станаха свидетели на уникалното каране и себераздаване на троянеца. Той спечели двойни победи в два класа - МХ 2 и OPEN, а освен, че триумфира в четирите състезателни манша, го направи повече от убедително със сериозни разлики пред конкурентите си.

Клас EMX 65 :

Победа и в двата манша за Офир Цемач ( Израел, Хускварна), който повеждаше колонота от старта и водеше през цялото време на състезанията. С оглед на безопасността на състезателите организаторите съкратиха част от трасето с изкачващите елементи , но това не попречи на Цемач да покаже високата си класа и да стъпи на първото място на подиума за награждаване. Втори се нареди Адам Хорват ( Унгария, КТМ, 1 манш - 3 място, 2 манш -2 място, 42 точки), а трети Мирослав Димитров ( България, Марица рейсинг, КТМ, 1-4, 2-3, 38 точки) .

Клас ЕМХ 85:

И в този клас пилотите караха по съкратеното трасе заради падналия пороен дъжд през нощта. Лука Кунич ( Хърватия, Ямаха) спечели крайната победа след първо място в първия манш и втори във втория. След него останаха Ласло Течи ( Унгария, КТМ, 1-3, 2 -1, 45 точки) и Християн Георгиев ( България,Пловдив Мотор Спорт,КТМ, 1-2, 2-4, 35 точки)

Клас МХ / МХ 40:

36 пилоти караха в двата класа, но с отделно класиране за шампионата. Григор Царев ( България,Джей Ар Си Моторспорт, КТМ) записа двоен успех и нови 50 точки към актива си, втори завърши Николай Колев ( България,СК Велико Търново, Хонда, 2-2, 2-2, 44 точки) . Боян Янков ( България, МК Орлите Добрич, Кавазаки, 1-3,2-4, 38 точки) стана трети за кръга. При МХ 40 Мартин Тодоров ( България, М6 Ямаха рейсинг тим, Ямаха) спечели победата за кръга, триумфирайки и в двата манша. Втори завърши Юлиан Райчев ( България, Панчо рейсинг тим, Кавазаки, 1-2,2-2, 44 точки). Трети е  Йонут Кояну ( Румъния, Ямаха, 1-3,2-3, 40 точки).

Клас МХ1 :

Любомир Васев ( България, Тексим Мотор Спорт, Ямаха) спечели първото място след двойна победа в този клас, като осемте пилота в МХ1 караха заедно с OPEN по време на двата състезателни манша. Втори се нареди Калоян Илиев ( България, МСК Севлиево, КТМ, 1 -2, 2-2, 44 точки). На третата позиция след две трети места и 40 точки от Троян си тръгва Георги Гочев ( България, МСК Девня Марцианопол, КТМ).

Клас МХ2 :

От падането на стартовата бариера до края на състезанията в двата манша колоната се повеждаше от Майкъл Иванов и с повече от 1 минута финишираше пред втория Алекс Димитров (България, Мотоспорт Варна, КТМ, 1-2,2-2, 44 точки). Трети на подиума се качи Димитър Грозданов ( България, МХ Тийм Симитли, КТМ, 1-3,2-4, 38 точки).

112 пилоти от 11 държави взеха участие в различните класове на Европейския шампионат ЕМХ65, ЕМХ85 и OPEN, както и от BMU Euro MX шампионата в класовете МХ2/МХ1  МХ и МХ 40.