БНР | 04.05.2019 17:19:56 | 85

ЦСКА-София победи с лекота Черно море във Варна

ЦСКА-София победи като гост Черно море във Варна с 3:1 и успя да съкрати на 3 точки изоставането си от лидера в първенството Лудогорец.

С успеха си столичния тим има 68 точки, докато разградчани са с 71.

Черно море пък е на шеста позиция с 48 точки в актива си.

Двубоят започна с минута мълчание в памет на починалата легенда на българския футбол Динко Дерменджиев.

В 33-тата минута гостите поведоха в резултата след контраатака и гол на Тиаго Родригес, който с техничен удар от границата отляво на наказателното поле прати топката в мрежата на домакините.

В 52-та минута гостите вкараха втори гол в мача. При контраатака Тиаго Родригес успя да подаде топката към Едвин Джеси, който от 10-тина метра вкара за 2:0.

В 66-та минута Черно море успя да намали пасива си. Мартин Минчев проби отляво, навлезе в наказателното поле на гостите и пусна топката към Васил Панайотов, който с удар по земя вкара за 1:2.

В 75-та минута гостите стигнаха до трети гол. При поредна контраатака Али Соу получи топката, напредна, навлезе в наказателното поле и с прецизен удар офорпми крайното 3:1 за ЦСКА-София.