БНР | 04.05.2019 19:11:55 | 99

Вердер отказа Борусия Дортмунд от титлата

Борусия Дортмунд пропиля аванс от два гола и завърши 2:2 срещу Вердер в Бремен в мач от 32-ия кръг на германското футболно първенство.

Така до голяма степен "жълто-черните" загубиха надежди за титлата, след като с актив от 70 точки изостават на 4 точки от лидера Байерн преди последните два мача от сезона, като имат и значително по-лоша голова разлика.

Момчетата на Люсиен Фавр водеха в класирането през по-голямата част от сезона, но в последните си пет срещи записаха само две победи и това се оказа решаващо в борбата за първото място.

Борусия започна отлично на "Везерщадион" и Кристиан Пулишич изведе отбора напред още в шестата минута след страхотна самостоятелна акция. Четири минути преди почивката Пако Алкасер удвои  след страхотно изпълнен пряк свободен удар от 25 метра.

Гостите контролираха двубоя и след почивката, но в 70-ата минута от нищото Вердер намали, след като резервата Кевин Мьовалд вкара с удар от границата на наказателното поле.

Пет минути по-късно домакините изравниха. Лудвиг Аугустинсон се възползва от грешка на Мануел Аканджи в ляво в пеналта и върна от аутлинията към резервата Клаудио Писаро, а 40-годишният нападател вкара с директен удар от десетина метра за крайното 2:2.