БНР | 05.05.2019 04:31:21 | 104

Ливърпул с трудна победа в Нюкасъл, отново поведе пред Манчестър Сити

Отборът на Ливърпул записа ценна победа в предпоследния си мач във Висшата лига през сезона след победа с 3:2 като гост срещу Нюкасъл с 3:2. Победата обаче остава горчив привкус за мърсисайдци, които доиграха мача без голямата си звезда Мохамед Салах, ударен тежко по главата след единоборство с вратаря на Нюкасъл Мартин Дубравка.

Върджил ван Дайк даде превес на Ливърпул с гол в 13-ата минута, но Кристиан Атсу изравни за „свраките” в 20-тата. В 28-ата Мохамед Салах изпрати „червените”  отново напред в резултата, а Саломон Рондон  изравни повторно в 54-ата минута. Победният гол падна в 86-ата минута, когато Дивок Ориги засече центриране с глава и Ливърпул отоново е на върха. Ако Манчестър Сити обаче спечели оставащите си два мача до края на шампионата, ще триумфира с титлата.

Ливърпул води с 94 точки след 37 изиграни мача, докато Манчестър Сити е втори с 92 пункта, но и с мач по-малко, който ще изиграе в понеделник срещу Лестър. Нюкасъл остава 14-и с 42 точки.