Slava.bg | 08.05.2019 08:18:08 | 153

Ливърпул обърна Барселона за финал в ШЛ

Ливърпул постигна най-великият обрат виждан някога в Шампионската лига, побеждавайки Барселона с 4:0 на Анфийлд в мача-реванш от полуфиналите. След 0:3 на Камп Ноу и контузии на Мохамед Салах, Роберто Фирмино и Наби Кейта дори в Англия не вярваха, че това е възможно. С много сърце и душа обаче, както и духът на мача от Истанбул срещу Милан, мърсисайдци шокираха каталунците, които изиграха най-слабото си полувреме през сезона след почивката. В герои за тима на Юрген Клоп се превърнаха двама нетрадиционни играчи в заглавията на вестниците - Дивок Ориги и Жоржиньо Вайналдум, които вкараха по два гола. Холандецът влезе на почивката при резултат 0:1 и преди да стане час игра вкара две попадения, за да изравни общия резултат. Не по-малко похвали заслужава вратарят Алисон, който направи 5-6 ключови спасявания срещу Меси, Суарес и компания. Барса във втора поредна година изживява кошмар в Шампионска лига, след като допусна обрат и срещу Рома на Олимпико преди малко повече от 12 месеца....