БНР | 11.05.2019 19:27:50 | 111

Цветан Соколов с 14 точки в Италия

Българинът Цветан Соколов реализира 14 точки за Лубе Чивитанова, който размаза с 3:0 гейма (25:20, 25:21, 25:19) Перуджа и стигна до пети мач за титлата в италианското волейболно първенство.
Така резултатът в плейофа става 2-2 победи, а титлата ще се реши в пети двубой във вторник (14 май) от 21,30 часа българско време.
Гостите от Перуджа стартираха добре в мача, като имаха аванс от 3 точки- 8:5 след атака на Фелипе Лапца и грешка на Соколов. Но три поредни аса на Робертланди Симон обърнаха развоя до 12:11 за Чивитанова, а Хуанторена и Соколов увеличаваха до края на гейма преднината на своите.
Втората част започна точка за точка, като при 10:8, а след това Чивитанова увеличи преднината на 4 точки с 16:12. Силни атаки в края на срещата на Соколов и Йоанди Леал осигуриха победата. Третият гейм също тръгна точка за точка и пак до 10:8, след което постепенно нови мощни атаки на Симон, както и добра игра на блокада за Соколов буквално отказаха гостите от Перуджа.
За най-полезен играч в мача беше обявен Османи Хуанторена, който добави 9 точки (69% ефективност в атака и 46% позитивно посрещане) за победата. За гостите Вилфредо Леон вкара 12 точки и беше най-полезен в техните редици.