БНР | 11.05.2019 19:34:34 | 238

ЦСКА София и Лудогорец завършиха 0:0, Али Соу изпусна дузпа

Отборите на ЦСКА София и Лудогорец завършиха 0:0 в дербито за върха от 33-ия кръг на Първа професионална футболна лига. Шампионите от Разград останаха на първото място в класирането, запазвайки преднината си от три точки пред "червените" три кръга преди края.

"Армейците" повече могат да съжаляват, че не спечелиха днес, тъй като Али Соу пропусна дузпа в седмата минута. Нападателят на ЦСКА стреля над вратата, а до края така и не падна попадение.

Домакините претендираха за 11-метров наказателен удар и в началото на мача. В 40-ата секунда топката срещна ръката на Драгош Григоре. Съдията Георги Кабаков остави играта да продължи и не уважи искането на ЦСКА София. Реферът направи същото и в 52-ата минута, когато Кристиян Малинов скочи остро в краката на Марселиньо и го повали в наказателното поле на "червените", но не последва дузпа. В края на двубоя той изгони по един от двата отбора - Малинов и Светослав Дяков, които се спречкаха. Халфът на ЦСКА заедно с Жеферсон ще пропуснат гостуването на Берое на 18 май.

Временният треньор на ЦСКА Добромир Митов срещу Лудогорец не можеше да разчита на контузения капитан Николай Бодуров и наказания Тиаго Родригес.