БНР | 12.05.2019 18:06:59 | 189

Левски разгроми Черно море с 5:1

Левски постигна първата си победа като домакин за тази година след разгромен успех с 5:1 над Черно море, в мач от 33-ия кръг на Първа футболна лига.

Успехът гарантира минимум третото място за "сините" в класирането и най-малко участие в баража за Лига Европа.

Временният треньор на Левски Георги Тодоров записа юбилеен 50-ти мач като старши треньор в елита и записа 30-та победа.

Силен мач за домакините изигра младият Станислав Иванов, който се отличи с гол и две асистенции.

Домакините решиха всичко още до почивката след три безответни гола през първата част.

"Сините" поведоха в 16-ата минута. Лидерът при голмайсторите в Първа лига Станислав Костов откри резултата с 23-ия си гол за сезона.

Той преодоля Георги Китанов от упор с глава след отлично центриране от дясно на Станислав Иванов.

Три минути по-късно Паулиньо удвои, след като получи отличен извеждащ пас от дясно от Илия Юруков и от ъгъла на малкия пеналт простреля за втори път Китанов.

След малко повече от половин час Левски нанесе трети удар.

Паулиньо центрира от ляво към далечния ъгъл на наказателното поле, откъдето Станислав Иванов от въздуха намери непокрития Давиде Мариани и той от 5-6 метра не пропусна за 3:0.

Второто полувреме започна с "гол от съблекалнята" на Станислав Костов, който получи пас от Паулиньо, финтира Китанов и прати топката в мрежата за 24-ия си гол за сезона.

До края срещата се доиграваше, а "сините" вкараха пети гол.

Отбеляза гол Станислав Иванов в 83-а минута с глава след центриране от ляво на Паулиньо.

Черно море стигна до почетен гол в 86-а минута след хубав удар от въздуха на Дани Кики след центриране на Мартин Минчев.