БНР | 13.05.2019 03:39:00 | 137

Рома нанесе трета загуба за сезона на шампиона Ювентус

Рома победи шампиона Ювентус с 2:0 в дербито от 36-ия кръг на футболното първенство на Италия.

Попаденията за римляните отбелязаха Алесандро Флоренци в 79-ата минута и Един Джеко в добавеното време.

Флоренци изведе Рома напред в резултата, след като получи прекрасно извеждащо подаване от Един Джеко и технично преодоля Войцех Шчесни за 1:0.

В добавеното време Джеко завърши с гол отлична контраатака на домакините.

Кристиано Роналдо имаше няколко отлични възможности да се разпише, но не успя. В 64-ата минута гол на португалеца беше отменен заради засада.

След успеха Рома се изкачи на шесто място в класирането с 62 точки актив, колкото има и Милан на петата позиция. "Вълците" имат точка по-малко от четвъртия Интер, който утре е домакин на Киево. Първите четири отбора в Италия се класират за участие в Шампионската лига.

За тима на Ювентус, който предсрочно си осигури титлата в Италия, това е трета загуба за сезона.