БНР | 18.05.2019 17:44:55 | 174

Лудогорец и Левски завършиха 1:1

Лудогорец и Левски завършиха 1:1 в дербито на 34-ия кръг на Първа лига, като съдията Николай Йорданов вдигна три червени картона.

Разградчани завършиха мача с 9 души заради отстраняването на Драгош Григоре и Абел Анисе, но пък имат 73 точки и водят с 4 пред ЦСКА-софия, който по-късно днес гостува на Берое.

Сините имат 66 точки след това равенство, но вече са 11 мача без победа над Лудогорец в Разград.

В 4-ата минута на второто полувреме Лудогорец получи дузпа, която беше придружена с червен картон на Деян Иванов. Съдията Николай Йорданов даде наказателния удар и изгони синия защитник, който спря с ръка удар на падналия на земята Клаудиу Кешерю. Козмин Моци вкара за 1:0.

В 70-ата минута и Лудогорец остана с 10 човека на терена, след като Драгош Григоре получи втори жълт картон и беше отстранен. А минута по-късно при изпълнение но свободния удар от капитана  на Левски , Живко Миланов майсторски се разписа от свободен удар за 1:1.

След още 4 минути Давиде Мариани изпълни опасно пряк свободен удар, но топката мина на сантиметри встрани от вратата. А пет минути преди края на мача шампионите останаха 9 на терена, след катои Абел Анисе получи втори жълт картон и трябваше да напусне терена.

Състави:

Лудогорец: Пламен Илиев, Сисиньо, Антон Недялков, Козмин Моци, Драгош Григоре, Абел Анисе, Клаудиу Кешерю, Яцек Горалски (84- Якуб Швиерчок), Серкан Юсеин (72- Георги Терзиев), Адриан Попа (63- Станислав Манолев), Джоди Лукоки

Левски: Николай Михайлов, Живко Миланов, Луи Нганиони, Нуно Рейш, Деян Иванов, Пауло Мело-Паулиньо, Давиде Мариани (84- Мартин Д. Петков), Мартин Райнов, Валери Божинов (55- Станислав Костов), Илия Юруков (55- Седрик Унтонджи), Станислав Иванов