БНР | 19.05.2019 19:27:11 | 213

Септември с важна крачка към спасението в Първа лига

Отборът на Дунав загуби от Септември с 0:1 в първата среща от плейофа за 11-ото място в Първа лига по футбол. Реваншът е в сряда в София, крайният победител остава в елита, загубилият ще играе бараж с третия отбор от Втора лига.

Преди началото на мача с минута мълчание и аплодисменти бе почетена паметта на русенския алпинист Иван Томов. Той загина на спускане от връх Лхоце на 17 май, след като ден по-рано го изкачи успешно.

В началото на двубоя домакините атакуваха по-често, като в петата минута Георги Динков стреля с глава, но топката мина над вратата. В 18-ата минута Самуел Инкоом отправи диагонален удар, но Янко Георгиев улови. В 36-ата минута Фиртулеску напредна опасно и стреля, като топката рикошира от Фабиано Алвеш и премина встрани от вратата.

В началото на втората част футболистите на Дунав бяха по-активни, като при центриране в 49-ата минута Исмаил Иса надскочи Александър Дюлгеров, но ударът му с глава излезе в аут. В 55-ата минута вратарят на Дунав - Благой Макенджиев, се представи отлично, след като отрази силен удар отблизо на Алвеш. От началото на мача това бе и най-чистата голова възможност за Септември.

В 64-ата минута гостите откриха резултата, след като диагоналният удар на Кристофър Мандианго бе точен. В следващите минути гостите имаха още няколко добри възможности - на Чандъров и на Бенга, но без успех. В 76-ата минута Дунав можеше да изравни, но Янко Георгиев се намеси отлично и отрази удар на Ахмедов, като топката излезе в корнер.