БНР | 20.05.2019 04:36:43 | 170

Аталанта излезе трети след крах на Интер

Аталанта направи важна крачка към участие в Шампионска лига след равенство 1:1 при гостуването на шампиона Ювентус в предпоследния кръг на италианското футболно първенство.

Тимът от Бергамо измести от третото място Интер, който претърпя тежка загуба от Наполи с 1:4. Двата тима са с по 66 точки.

Милан пък остава на пето място на точка след Аталанта и Интер, като един от трите отбора ще остане извън зона "Шампионска лига", но това ще се реши в последния кръг за сезона.

Наполи зарадва своите тифози на "Сан Паоло" с убедителен успех срещу един от големите си съперници Интер.

Неаполитанците поведоха след фамозен удар на Пьотр Зелински в 16-а минута. Полякът стреля мощно от 25 метра и не остави шансове на вратаря.

В средата на второто полувреме неаполитанците вкараха втори гол след точно попадение на Дрис Мертенс с глава след центриране на Хосе Кайехон.

Последваха силни минути за гостите от Милано, които упражниха натиск в опит да се върнат в мача. Интер можеше да намали след хубав удар на Лаутаро Мартинес, но Кулибали изби от голлинията.

В 71-а минута Наполи поведоха с 3:0 след контраатака, завършена с точен удар на Фабиан Руис.

Осем минути по-късно Руис вкара втория си гол в мача и дооформи разгрома за Интер.

Мауро Икарди вкара почетен гол за гостите в 81-а минута от дузпа, отсъдена за нарушение срещу самия него на Раул Албиол.

Аталанта измъкна ценна точка след 1:1 на „Алианц Стейдиъм“.

Юве отдавна си осигури титлата, а предстоящата раздяла със старши треньора Масимилиано Алегри допълнително понижи настроението за игра на домакините.

Словенският национал Йосип Иличич вкара за Аталанта до почивката с удар отблизо след центриране от корнер.

След почивката в игра за Ювентус се завърна Марио Манджукич и именно той реализира попадението, с което домакините изравниха.

Хърватинът лекува контузия в последните близо шест седмици, но след влизането си в игра успя да се разпише в 80-а минута.

Манджукич вкара с удар от малък ъгъл между краката на вратаря след центриране на Хуан Куадрадо.

В самия край на мача друга резерва - Федерико Бернардески получи червен картон и Юве завърши мача с 10 души.