БНР | 23.05.2019 02:48:57 | 142

Втора загуба в Русе за волейболистките ни, сега от Белгия

Женският национален отбор на България по волейбол допусна втора загуба в турнира Лига на Нациите в Русе. В петгеймова драма момичетата на треньора Иван Петков отстъпиха пред тима на Белгия с 2:3 гейма (25:19, 25:15, 22:25, 16:25, 13:15), а днес ще играят срещу фаворита - тимът на Съединените щати.

В първите два гейма българският отбор тотално доминираше и спечели повече от убедително. Картинката обаче беше точно обратна в третия и четвъртия гейм, като в третия нашите момичета можеха и да не загубят. Но точно той се оказа решаващ, а в тайбрека дълго време разликата беше 1 точка, след това 2, за да спечелят белгийките с 15:13.

За България най-резултатна беше Мирослава Паскова с 21 точки, 16 добави Гергана Димитрова, Мира Тодорова с 9, а Симона Димитрова е с 9. За Белгия с 23 точки приключи мача Брит Ерботс, Селин Ван Гестел наниза 14, а Марлийс Янсен-13.

В генералното класиране на Лигата България е на 11-о място с 1 точка след двете загуби в Русе. За Белгия това е първа победа и този отбор е на 9-о място с 2 точки.