БНР | 23.05.2019 20:06:06 | 178

Зверев на полуфинал в Женева

Германецът Александър Зверев се класира за полуфиналите на турнира на клей в Женева, Швейцария след трисетова победа над боливиеца Уго Делиен. Зверев спечели срещата със 7:5, 3:6, 6:3 за 2:24 минути, като мина по ръба на бръснача.
В първия сет водачът в схемата на турнира изоставаше с 1:3 и 3:5 гейма, преди да спечели четири последователни, за да измъкне първата част.
Във втория сет Делиен отново направи равен пробив, който този път му бе достатъчен за изравняването на резултата.
Чак в третия сет Зверев демонстрира по-голямата си класа и без особени затруднения успя да го вземе.
В полуфиналите германецът ще играе с победителя от мача между Федерико Делбонис (Аржентина) и Алберт Рамос (Испания).
В другия полуфинал ще се срещнат Раду Албот от Молдова и Николас Хари от Чили.
Албот се наложи с 6:3, 7:5 над Дамир Джумхур от Босна и Херцеговина, докато Хари надигра японеца Таро Даниел с 6:1, 7:5.