БНР | 26.05.2019 03:26:28 | 182

Байерн с рекордна купа на Германия

Шампионът Байерн разби третия в крайното класиране РазенБалшпорт Лайпциг с 3:0 на „Олимпиащадион“ в Берлин и спечели за рекорден 19-и път Купата на Германия по футбол при 23-ото си участие на финал в надпреварата. Роберт Левандовски (29, 85) и Кингсли Коман (78) вкараха головете за баварците, които записаха дубъл този сезон. Това беше последен мач за Франк Рибери и Ариен Робен с екипа на Байерн. Французинът си тръгва след 12-годишна вярна служба, а холандецът след 10-годишен престой в Мюнхен.

Отборът от Лайпциг започна по-активно и в 11-ата минута имаше шанс да поведе в резултата, но Мануел Нойер отрази удар на Юсуф Поулсен, след което топката се отби в гредата и впоследствие бе изчистена от защитник. Постепенно баварците изравниха играта и в 29-ата минута поведоха след гол на Роберт Левандовски с глава.

Малко след почивката Тимо Вернер бе отчаян от Нойер, който първо спаси удар с крак, а след това и добавката с дясната си ръка. Саксонци продължиха да натискат, но по-опасните положения бяха пред тяхната врата. Гулачи се отличи с блестящи намеси, а неточни удари отправиха още Мюлер и Левандовски.

Така се стигна до 78-ата минута, в която Кингсли Коман получи топката отдясно в наказателното поле, освободи се от защитниците и с удар от близка дистанция вкара втори гол за баварците. След още седем минути Левандовски успя да открадне топката в центъра на терена, напредна и оформи крайния резултат.