БНР | 28.05.2019 19:06:03 | 254

Божинов изпрати Левски в Лига Европа с победен гол срещу Етър

Левски спечели баража и ще играе в Лига Европа в Първа лига за трети пореден сезон по сходен начин. "Сините", които са трети след 36 кръга, се наложиха с 1:0 у дома над Етър, който зае седмата позиция в крайното класиране в елита.

В герой за столичани се превърна резервата Валери Божинов, разписал се през второто полувреме.През първата част играта на стадион "Виваком Арена Георги Аспарухов" беше скучна и положенията в двете наказателни полета липсваха.

Едва в 26-ата минута Паулиньо отправи първия точен удар в рамките на една от двете врати, но стражът на гостите Христо Иванов без проблеми улови топката.

Четири минути по-късно Венцислав Василев стреля с глава, но топката излезе в аут.

Десет минути след почивката Даниел Младенов отправи силен, но неточен удар от движение.

В 72-ата минута Божинов се разписа с глава след центриране на Живко Миланов. Това беше първото докосване до топката за нападателя веднага след появата му в игра на мястото на Станислав Костов.

Само две минути по-късно техничен удар на Паулиньо премина на сантиметри от дясната греда на вратата на отбора от Велико Търново.

Пет минути преди края шут на Иван Стоянов беше избит в корнер, а в 87-ата минута Живко Миланов би неточно от фаул пред наказателното поле.

Левски е третият отбор, който ще представя България в Лига Европа през сезон 2019-2020. Останалите два тима са ЦСКА-София и носителят на националната купа Локомотив Пловдив.

Левски - Етър Велико Търново 1:0 (0:0)
голмайстор: 1:0 Валери Божинов 72

жълти картони: Илия Юруков, Хали Тиам (Левски), Пламен Гълъбов, Здравко Запрянов (Етър)
главен съдия: Волен Чинков
стадион: "Виваком Арена Георги Аспарухов"
състави
Левски: Николай Михайлов, Иван Горанов, Давиде Мариани, Живко Миланов, Нуно Рейш, Хали Тиам, Паулиньо, Деян Иванов (46-Седрик Унтонджи), Илия Юруков (79-Мартин Петков), Станислав Иванов, Станислав Костов (72-Валери Божинов)
Етър: Христо Иванов, Здравко Запрянов, Пламен Гълъбов, Яни Пехливанов, Венцислав Василев, Крум Стоянов, Даниел Младенов, Румен Руменов (77-Дино Мартинович), Георги Сърмов, Велко Батрович (88-Артьом Артунин), Милчо Ангелов (46-Иван Стоянов)