БНР | 29.05.2019 04:53:05 | 117

Симона Халеп се класира за втория кръг на "Ролан Гарос"

Защитаващата титлата си от миналия сезон Симона Халеп се класира за втория кръг на Откритото първенство по тенис на Франция. Поставената под номер 3 в схемата румънка победи в три сета с  6:2, 3:6, 6:1 Айла Томлянович. На корт "Филип Шатрие" 27-годишната Халеп поведе в резултата след 6:2 в първата част, но австралийката, достигнала до осминафиналите в Париж през 2014 година, изравни резултата след 6:3 във втория сет.

Превъзходството на румънската тенисистка в третата част беше смазващо и тя победи с категоричното 6:1, пласирайки общо 19 печеливши удара в двубоя. Във втория кръг на "Ролан Гарос" Халеп ще се изправи срещу полякинята Магда Линете.

Мачове на поставените от първия кръг на женската схема на Откритото първенство по тенис на Франция:
  1-Наоми Осака (Япония) - Ана-Каролина Шмиедлова (Словакия) 0:6, 7:6 (4), 6:1
  3-Симона Халеп (Румъния) - Айла Томлянович (Румъния)  6:2, 3:6, 6:1
  11-Арина Сабаленка (Беларус) - Доминика Цибулкова (Словакия) 7:5, 6:1
  14-Медисън Кийс (САЩ) -Евгения Родина (Русия)  6:1, 6:2
  Каролина Мухова (Чехия) - 17-Анет Контавейт (Естония) 3:6, 6:2, 6:2
  21-Дария Касаткина (Русия) - Ясмине Паолини (Италия) 6:2, 6:3
  22-Бианка Андреску (Канада) - Мари Бузкова (Чехия) 5:7, 6:4, 6:4
  24-Каролин Гарсия (Франция) - Мона Бартел (Германия) 6:2, 6:4.