БНР | 07.06.2019 03:06:37 | 207

Холандците са на финал след успех в продълженията срещу тима на Англия

Отборът на Холандия се класира за финала в турнира Лига на нациите, след като победи тима на Англия с 3:1 след продължения. Така "лалетата" ще спорят за първото място в неделя срещу домакина Португалия в Порто, а "Трите лъва" ще трябва да се задоволят с "малкия финал" срещу швейцарците, също в неделя.

На стадиона в Гимараеш пред малко над 25 000 зрители холандците и англичаните предложиха открит футбол, с много голови възможности, придружени и от грешки в защита.

При първата по-сериозна такава в 32-ата минута Матайс де Лихт сбърка и извърши нарушение за дузпа, което бе превърнато в гол за англичаните от Маркъс Рашфорд.

През второто полувреме холандците натиснаха и Де Лихт се реваншира с изравнителен гол с глава в 73-ата минута - 1:1.

Десет минути по-късно с помощта на системата ВАР бе отменен гол на Англия заради "тънка засада".

Така се стигна до продължения. В тях холандският отбор бе по-свеж и имаше превъзходство. Груби грешки първо на Джон Стоунс, а сетне и на Рос Баркли позволиха на "оранжевите" да вкарат нови два гола и да триумфират. Първото попадение бе автогол на Кайл Уокър в 97-ата минута, а Куинси Промес оформи в 114-ата минута окончателната победа на Холандия с 3:1.

ХОЛАНДИЯ - АНГЛИЯ 1:3 след продължения

0:1 Рашфорд 32-дузпа, 1:1 Де Лихт 73, 1:2 Уолкър 97, 1:3 Промес 114