Slava.bg | 10.06.2019 11:19:20 | 150

Кристиано спечели първата евролига на нациите

Португалия постигна исторически успех, след като победи Холандия във финала на първото издание на турнира Лига на нациите. Отборът на селекционера Фернандо Сантош надделяха с 1:0 над „лалетата”, а голът за големия успех бе дело на Гонсало Гедеш през втората част. Тимът на Роналд Куман не оправда големите очаквания на фенове и специалисти, като първият им точен удар в рамките на вратата, дойде едва след час игра, съобщава Гонг. Титлата е втори голям трофей за Португалия само в рамките на две години. През 2016 година Кристиано Роналдо и компания бяха короновани и като европейски шампиони. По-рано днес Англия спечели третото място в турнира, след като победи Швейцария след изпълнения на дузпи в „малкия финал” на надпреварата. Първото полувреме на стадион До Драгао премина под диктовката на домакините от Португалия, които бяха далеч по –активния тим. Възпитаниците на селекционера Фернандо Сантош бяха тези, които създадоха по-интересните и опасни...