БНР | 15.06.2019 03:41:05 | 78

Бразилия стартира с успех на Копа Америка

Домакинът Бразилия започна по отличен начин участието си на Копа Америка 2019. Тази нощ кариоките победиха с 3:0 Боливия и записаха първи три точки в актива си в група “А” на турнира. Фелипе Коутиньо отбеляза два гола, а Евертон добави един.
В 50-ата минута Коутиньо отбеляза първия си гол от дузпа, а три минути по-късно добави още едно попадение. Класическото 3:0 оформи Евертон в 85-ата минута. Така бе продължена добрата серия на възпитаниците на Тите, които нямат загуба вече 11 поредни мача, като за последно паднаха от Белгия на световното първенство миналата година. В същото време пък Боливия записа 8-и пореден мач без успех на сметката си. В отсъствието на голямата си звезда Неймар отборът на Бразилия излезе с трима в атака в лицето на Роберто Фирмино, Ричарлисон и Давид Нерес. В средата пък действаха Каземиро, Филипе Коутиньо и Фернандиньо.
Боливия пък заложи на един изнесен нападател Марсело Мартинс, който бе подкрепян от по-задни позиции от Раул Кастро, Ервин Сааведра и Алехандро Чумарсеро.