БНР | 15.06.2019 09:42:49 | 85

Черно море стартира с 6:0 срещу Черноморец (Балчик)

Отборът на Черно море постигна победа в първата си контрола от подготовката си за новия сезон. На стадион "Тича" във Варна "моряците" победиха Черноморец /Балчик/ с категоричното 6:0.
През първата част домакините бяха по-активният отбор, докато гостите залагаха на епизодични контраатаки. Първото сериозно положение бе за Черно море в 25-та минута, когато Васил Панайотов стреля по диагонал отдясно от границата на наказателното поле, но топката се отби в страничната греда. Домакините поведоха в 37-та минута. Родриго Енрике проби от ляво, навлезе в наказателното поле на Черноморец, преодоля няколко защитници на гостите и центрира остро, а Аристот Ндонгала засече топката за 1:0.

В 44-та минута съдията отсъди дузпа за Черно море за нарушение срещу Мартин Костадинов, а Васил Панайотов бе точен от бялата точка за 2:0.
В 53-та минута Черно море отбеляза нов гол. Новото попълнение на домакините Жордао Кардозо вкара с красив шут от много малък ъгъл за 3:0. В 57-та минута Жоржиньо засече с глава топката след центриране отдясно, но тя премина встрани от вратата. В 66-та минута Черно море вкара четвърти гол. Велислав Василев намери в наказателното поле на гостите Жоржиньо, който овладя топката и със страхотен шут от десетина метра вкара за 4:0. В 73-та минута Черно море покачи резултата на 5:0. Жоржиньо бе намерен в наказателното поле, овладя топката, завъртя се и стреля и вкара за 5:0. В 79-та минута Черно море вкара нов гол, а Жоржиньо оформи хеттрика си. Първо Илиан Илиев - младши стреля опасно, но топката се отби в напречната греда и се върна на игрището, а Жоржиньо със задна ножица оформи крайното 6:0. В контролата за Черно море участва дошлият на проби от Царско село ляв бек Галин Минков.
Утре Черно море заминава за Банско, където ще проведе основната част от лятната подготовка. Там са планирани три проверки. За 19 и 24 юни се търси съперник, а на 26 юни Черно море ще играе с Ботев /Враца/.
Отборът се завръща във Варна на 29 юни и до старта на първенството ще тренира у дома. На 3 юли Илиан Илиев е планирал две контроли. Единият съперник е Виторул /Румъния/, като се търси отбор за втората проверка.
Официалното представяне на отбора за новия сезон в Първа професионална лига ще е на 6 юли със спаринг срещу Дунав /Русе/.
Първият мач на Черно море от сезон 2019/2020 г. ще е срещу Локомотив /Пловдив/ на стадион "Тича" във Варна.