БНР | 17.06.2019 05:52:53 | 92

Уругвай започна ударно на Копа Америка

Уругвай победи с 4:0 Еквадор в първия си мач на турнира Копа Америка, след като съперниците останаха с човек по-малко рано в мача и помогнаха на 15-кратните шампиони да стартират по най-добрия начин южноамериканската континентална надпревара.

Уругвай поведе с 1:0 още в шестата минута чрез Николас Лодейро, а Жозе Кинтеро беше изгонен с директен червен картон. Той беше наказан след преглед на видеоповторение, в което се видя удар срещу съперник с ръка при борба за висока топка.

Единсон Кавани се разписа за 2:0 в 23-та минута с акробатичен удар от воле, а Луис Суарес вкара третия гол в еквадорската врата преди почивката. След нея уругвайците намалиха темпото, но все пак стигнаха до нов гол. Артуро Мина вкара в собствената си врата 12 минути преди края и новата намеса на ВАР сложи край на лошата вечер за Еквадор.

Резултатът от този мач изпрати Уругвай на първо място в група "С", а Япония и Чили играят утре.

Парагвай и Катар оставиха Аржентина на последно място в група "В", след като завършиха наравно 2:2. Оскар Кардосо от дузпа в четвъртата минута и Дерлис Гонсалес в 56-та дадоха преднина на южноамериканците, но гостите на турнира от Катар изравниха чрез Алмоез Али в 68-та минута и Буалем Куки в 77-та.

Аржентина загуби с 0:2 срещу Колумбия ден по-рано.