БНР | 19.06.2019 19:36:34 | 119

Лудогорец с първи успех в Австрия

Димо Бакалов вкара два гола и Лудогорец победи с 4:0 словенския футболен клуб Триглав в първата контрола на родния шампион по време на лагера в Австрия. За разградчаните се разписаха още Светослав Ковачев и Дан Битон.
Лудогорец започна в състав Ренан, Манолев, Моци, Терзиев, Сисиньо, Керчев, Йорданов, Янков, Бакалов, Юсеин и Рибейро, а старши треньорът Стойчо Стоев замени целия състав през второто полувреме.
Георги Терзиев удари греда още в началото на първото полувреме, което завърши с гол на Бакалов в 45-та минута. Серкан Юсеин центрира в наказателното поле и нападателят се разписа с глава за 1:0.
Ковачев вкара втория гол в 50-та минута след подаване на Джоди Лукоки, а осем по-късно Бакалов вкара и второто си попадение в контролата. Той се разписа с шут между краката на вратаря на словенците, а само минута по-късно Битон оформи крайния резултат с красив удар извън наказателното поле.
Следващата контрола на Лудогорец е на 22-и юни срещу Карабах.