БНР | 22.06.2019 18:14:59 | 432

Лудогорец победи шампиона на Азербайджан

Българският шампион по футбол Лудогорец се наложи с 2:0 над азербайджанския Карабах в контролна среща на лагера в Австрия. Разградчани имаха превъзходство през цялото време и логично стигнаха до успеха. Димо Бакалов подаде за първия гол и сам вкара втория.

За Карабах през второто полувреме се появи на терена българския полузащитник Симеон Славчев. Още във 2-ата минута азерите можеха да вкарат, но ударът на Дани Кинтана с глава след центриране от корнер бе спрян на голлинията. Димо Бакалов беше застанал на гредата и попречи на топката. Реално това бе и най-чистото им положение през целия мач.

Лудогорци отговориха в 13-ата минута чрез новото попълнение Мавис Чибота, който се измъкна от защитата, стреля по земя, но вратарят на Карабах спаси. При последвалия корнер и Бакалов можеше да се разпише. В 17-ата минута Марселиньо откри резултата с удар по земята от дъгата пред вратата на съперника. Битон овладя топката и я върна на Бакалов, който просто я заложи на бразилеца.

За българските шампиони имаше още една възможност преди края на първото полувреме. В 37-ата минута много активният Чибота преодоля трима играчи в бяло и стреля от 16-17 метра, но вратарят на азерите улови. Карабах опита няколко атаки, но така и не се стигна до сериозни удари по вратата на Илиев.

Второто полувреме започна с атака на Лудогорец, като топката попадна в Ковачев, но вторият вратар Мамадов изби удара му. В 70-ата минута Лудогорец стигна до второ попадение, изработено най-вече с бързината на Джоди Лукоки, който се отскубна от пазача си и от аутлинията подаде успоредно на Димо Бакалов. За нападателя на орлите нямаше проблем да вкара от 3 метра. Следващата контрола за Лудогорец е в четвъртък от 19 часа срещу румънския Ботошани.

Състав на Лудогорец: Пламен Илиев (46- Ренан дос Сантос), Джордан Икоко (46- Станислав Манолев), Драгош Григоре (64- Венцислав Керчев), Антон Недялков (64- Георги Терзиев), Сисиньо (64- Козмин Моци), Светослав Дяков (64- Доменик Янков), Дан Битон (64- Рафаел Форстър), Светослав Ковачев (64- Давид Рибейро), Мавис Чибота (46- Джоди Лукоки), Марселиньо (46- Иван Йорданов), Димо Бакалов (72- Ерол Дост)