БНР | 24.06.2019 17:34:31 | 117

Славия надигра македонския Академия Пандев

Славия записа втори успех в контролите по време на лятната пауза.

В Банско "белите" победиха с 3:2 Академия Пандев.

Любчо Дориев в 23-ата минута от дузпа откри резултата в полза на носителите на купата на Северна Македония.

В 34-ата минута Владислав Узунов стреля от дистанция, но ударът му мина на сантиметри от вратата на македонците.

Минута преди края на първата част Георги Йомов напредна по десния фланг и центрира, Христо Иванов стреля с глава в страничната греда, а при добавката Владислав Узунов изравни изравни резултата.

В 48-ата минута Цветелин Чунчуков стреля опасно покрай вратата на Академия Пандев.

Две минути по-късно Янис Карабельов с удар от наказателното поле даде аванс в полза на "белите".

В 52-ата минута Йомов пропусна отблизо да се разпише във вратата на отбора от Северна Македония.

Четвърт час по-късно влезлият като резерва вратар Антонис Стериакис спаси удар на Сашко Пандев.

В 75-ата минута Росен Кръстев се възползва от грешка в защитата на Академия Пандев и реализира ново попадение в полза на Славия.

Десет минути преди края на срещата рикошет в тялото на Радослав Кирилов доведе до второ попадение във вратата на столичани, оформяйки крайното 3:2.

В сряда воденият от Златомир Загорчич отбор ще играе приятелски мач с втородивизионния Поморие.