БНР | 25.06.2019 18:12:46 | 148

Левски с минимална загуба от Зенит

Левски загуби с 0:1 от руския шампион Зенит Санкт Петербург в контролна футболна среща в Австрия. Това е второ поражение за възпитаниците на Петър Хубчев, които паднаха със същия резултат и в първата  си проверка на лагера от бразилски втородивизионен Ред Бул Брагантино в неделя. Капитанът на тима Живко Миланов и юношата Атанас Кабов не бяха на разположение заради травми, а двубоят пропусна и възстановяващият се от операция на коляното Холмар Ейолфсон.

Мачът премина в по-бавно темпо заради топлото време, като положенията и пред двете врати бяха малко. Зенит реализира единственото попадение в 48-ата минута от дузпа. Янис Каргас фаулира Егор Смолников в пеналта и Сердар Азмун преодоля от бялата точка направилия солиден дебют за софиянци черногорски страж Милан Миятович. До края Давиде Мариани на три пъти стреля опасно от дистанция, но не успя да преодолее резервата Игор Бабурин. Друго ново попълнение на "сините" Франко Мазурек направи дебют, като получи около четвърт час за изява в края, но игра рядко с топката. Малко преди края Артьом Дзюба пропусна най-чистото положение за руснаците, след като беше изведен в добра позиция в ляво в пеналта, но стреля над гредата.