БНР | 28.06.2019 04:56:49 | 251

Съперник на Лудогорец излъга ЦСКА-София в Австрия

ЦСКА-София загуби от Ференцварош с 0:1 втората си контрола на австрийска земя. Токмак вкара единственото попадение в 71-ата минута. Унгарците са съперници на Лудогорец в първия кръг на квалификациите в Шампионската лига.

В 4-ата минута Варга стреля от фаул, но Черниаускас без проблем улови. Девет минути по-късно отново литовския страж показа класа, като отрази удар от дистанция на Варга. ЦСКА отговори с пробив на Евандро в 18-ата минута, който преодоля трима играчи в зелено, но вратарят Динес спаси. В 21-ата минута Пришкин бе оставен сам и стреля от 6-7 метра, но Черниаускас отново спаси.

Али Соу с мощен шут прати топката в гредата в 23-ата минута след бърза контраатака. До края на полувремето Евандро и Соу пропиляха нови добри възможности да изведат ЦСКА напред в резултата.

През втората част Петър Занев, който влезе като резерва можеше да се разпише още в 47-ата минута, но портивников играч блокира неговия удар.

В 71-ата минута унгарците откриха резултата с попадение на Токмак. В 77-ата минута отново голмайсторът за унгарския шампион имаше възможност да се разпише за втори път, но топката мина встрани от вратата.

Денис Давидов изпълни отлично пряк свободен удар в 89-ата минута към вратата на Ференцварош, но вратарят се намеси добре и резултатът остана непроменен.

Съставът на ЦСКА: Витаутас Черниаускас, Стойчо Атанасов, Божидар Чорбаджийски, Николай Бодуров, Жеферсон, Рубен Пинто, Тиаго Родригес, Диего Фабрини, Евандро, Греъм Кери, Али Соу.

Резерви: 1. Илия Шаламанов, 12. Густаво Бусато, 24. Нуно Томаш, 28. Пламен Гълъбов, 11. Петър Занев, 15. Кристиян Малинов, 16. Жанио Бикел, 26. Валентин Антов, 18. Мартин Смоленски, 23. Митко Митков, 9. Тони Уот, 7. Денис Давидов, 17. Енрике Рафаел

Следващата проверка на ЦСКА е срещу Шахтьор Донецк в неделя (30 юни) от 12:00 часа австрийско (13:00 българско).