БНР | 28.06.2019 04:58:40 | 449

Лудогорец приключи контролите с победа

Лудогорец победи с 2:1 Ботошани (Румъния) в последната си проверка на австрийска зема. Треньорът на "орлите" Стойчо Стоев бе дал шанс за изява от първата минута на много от по-младите играчи като Иван Йорданов, Доминик Янков, Венци Керчев и Давид Рибейро. Първи минути записа и Яцек Гуралски, който лекуваше контузия.

Първо положение бе пред Якуб Шверчок след близо 20 минути игра. Нападателя стреля от около 20 метра, но стражът на румънците Пап изби. В 26-ата минута Джоди Лукоки пропусна сам срещу противниковия вратар. В 33-ата минута Георги Терзиев стреля с глава, но Пап майсторски спаси.

Минута преди края на полуврмето Лудогорец откри резултата. Рибейро намери Шверчок, който този път не остави шансове на Пап. Ботошани изравни в 63-ата минута. След изпълнение на ъглов удар Мирон бе изпуснат от защитата и с удар отблизо порази целта. 60 секунди по-късно Шверчок отново се разписа, след като се пребори с капитана на противника и направи 2:1.

Утре на обяд разградчани се прибират в България, където ще започнат подготовка за двубоя за Суперкупата срещу Локомотив (Пловдив), който ще се проведе на 3 юли на стадион "Васил Левски".

Стартов състав на Лудогорец: Пламен Илиев, Станислав Манолев, Георги Терзиев, Рафаел Форстър, Венцислав Керчев, Яцек Горалски, Иван Йорданов, Доминик Янков, Давид Рибейро, Джоди Лукоки, Якуб Шверчок

Резерви: Ренан, Козмин Моци, Ерол Дост, Светослав Ковачев, Димо Бакалов, Серкан Юсеин