БНР | 28.06.2019 05:56:35 | 225

Бразилия на полуфинал след драма с дузпи

Бразилия победи Парагвай след изпълнение на дузпи с 4:3 и се класира на полуфиналите на Копа Америка. В редовното време двата тима не си отбелязаха голове, макар "гуараните" да играха с човек по малко от 58-ата минута, когато Фабиан Балбуена бе изгонен с директен червен картон.

В 4-ата минута след бърза атака Фирмино получи на добра позиция пред наказателното поле, но ударът му бе в ръцете на вратаря. Парагвай създаде своята първа възможност в 29-ата минута. Дерлис Гонзалес бе изпуснат в близост до вратата и отправи удар, но Алисон се справи. В края на полувремето Коутиньо стреля право в ръцете на вратаря.

Бразилия започна силно второто полувреме, като Коутиньо и Артур направиха пропуски. В 54-ата минута Роберто Фирмино напредна на скорост и бе спънат на границата на наказателното поле, а съдията отсъди дузпа за "кариоките". След разглеждане на ситуацията с ВАР реферът промени решението си и прецени, че нарушението е извън пеналта, но пък показа червен картон на Фабиан Балбуена за извършеното нарушение.

В 74-ата минута Габриел Жезус пропусна най-добрата възможност. Коутиньо с глава свали топката за нападателя на Ман Сити, но той от воле стреля покрай вратата. Вилиан нямаше късмет в последната минута, след като ударът му нацели гредата.

При дузпите Густаво Гомес пропусна още при първия опит за Парагвай, а след това точни от бялата точка бяха Вилиан, Маркиньос и Коутиньо за Бразилия и Алмирон, Валдес и Рохас за парагвайците. Роберто Фирмино сгреши, но веднага след това и Дерлис Гонзалес не успя да уцели вратата. Габриел Жезус бе точен с решителната дузпа и донесе победата с 4:3.

На полуфиналите съперник на Бразилия ще бъде Венецуела или Аржентина.