БНР | 13.07.2019 19:51:14 | 205

Лудогорец започна с рутинна победа защитата на титлата си

Футболистите на Лудогорец надиграха във Велико Търново новака в елита Царско село с 2:0 в среща от първия кръг на Първата ни лига. Голмайстори: Клаудио Кешерю в 7-ата минута от дузпа и в 66-ата минута.

Шампионите започнаха с цели 10 промени в стартовия състав, в сравнение с мача от първия квалификационен кръг на Шампионската лига срещу унгарския Ференцварош, загубен с 1:2. Единственият, който започна в стартовите 11 бе защитникът Георги Терзиев. Двубоят се изигра на стадион “Ивайло“ във Велико Търново пак с мисълта за реванша в Шампионската лига с унгарския тим. Разградчани предпочетоха да запазят тревната настилка на “Лудогорец Арена“. За Царско село пък започнаха четири от новите попълнения - Уесли Ната, Евертон, Андерсон и Родни Антуи.

Самото начало на първата част падна единственият гол за първото полувреме - Клаудио Кешерю и Жоржиньо успяха да разменят подавания в наказателното поле на гостите, а последния бе задържан от опитния Веселин Минев и реферът отсъди дузпа. Кешерю се зае да изпълнява наказателния удар и не сбърка - 1:0. До края на полувремето Лудогорец предпочете да намали темпото, да задържа повече топката, а Царско село също не успя да създаде голово положение. Така логично минималния аванс на шампионите се запази след първата част - 1:0.

Второто полувреме започна по начина, по който приключи първото - с приспивно темпо и множество пасове от страна на домакините по ширина на терена. Столичани така и не успяваха при опитите си за контраатака да затруднят защитата на Лудогорец и вратаря Ренан. Стигна се и до 66-ата минута, когато при изпълнение на ъглов удар от Дан Битон в наказателното поле, топката рикошира, попадна на главата на Кешерю, който надскочи бранител на “царете“ и вкара втория гол за шампионите. Това успокои още повече момчетата на Стойчо Стоев и донякъде обезкуражи футболистите на Никола Спасов - едните откровено чакаха крайния съдийски сигнал да узакони успеха, а другите разбраха, че от тази среща няма да спечелят точки и предпочетоха да не рискуват с опити за по-масирани атаки - краен резултат 2:0.