БНР | 14.07.2019 19:52:37 | 153

Черно море подчини Локомотив (Пд)

Отборът на Черно море победи Локомотив (Пловдив) с 3:1 в среща от 1-ия кръг на Първа футболна лига.

След равностойни първи минути, в които нямаше чисти голови положение, Локомотив поведе в резултата с гол на Анте Аралица в 15-ата минута.

Нападателят засече на първа греда центриране от корнер на Георги Илиев и въпреки че Иван Дюлгеров игра с топката, тя влезе във вратата му.

В 30-ата минута с първия си точен удар във вратата на Мартин Луков Черно море успя да изравни.

Родриго проби мощно по левия фланг, преодоля Милош Петрович и центрира по земя в наказателното поле, където Аристоте Ндонгала, оставен непокрит, вкара с едно докосване.

Второто полувреме започна силно за домакините и в 51-ата минута футболистите на Илиан Илиев вкараха втори гол във вратата на Луков.

Родриго намери Васил Панайотов напълно непокрит в средата на терена. Полузащитникът пусна пас зад гърба на Стивън Езе, който бе надбяган от Исмаил Иса, а националът вкара първия си гол за "моряците".

В 68-ата минута Черно море направи 3:1 след автогол на капитана на пловдивчани Димитър Илиев.

Той вкара топката във вратата си случайно, след като Анте Аралица отклони кълбото при центриране в наказателното поле.