Mediapool.bg | 15.07.2019 04:19:14 | 260

Джокович победи Федерер в епична битка и спечели за пети път ”Уимбълдън”

Новак Джокович защити титлата си на тенис турнира от Големия шлем ”Уимбълдън”, като победи Роджър Федерер в епична битка, продължила рекордните 5 часа и 2 минути със 7:6(5) 1:6, 7:6(4), 4:6, 13:12(3). Сърбинът спечели за пети път турнира в Лондон . Той вече има 16 титли от “Големия шлем” и се доближава до Рафаел Надал (18) и Федерер (20). Джокович изравни знаменития Бьорн Борг с петте си триумфа на “Уимбълдън”. Федерер игра както в най-добрите си години и заслужаваше победата, но в трите тайбрека, които се разиграха, нервите и концентрацията на съперника бяха на по-високо ниво. В първия сет Джокович се наложи трудно със 7:6, а във втория допусна поражение с 1:6. Третата част отново бе за сърбина и отново бе спечелена със 7:6. В четвъртия сет Федерер отново изравни, след като го спечели с 6:4. Така се стигна до петия сет, който продължи рекордните 2 часа и 3 минути, а Джокович триумфира в нов тайбрек, като преди това отрази две шампионски точки на швейцареца. Това бе общо трети спечелен финал на Джокович срещу Федерер на ”Уимбълдън”. Той вече води с 26:22 победи в преките им срещи през годините.