БНР | 17.07.2019 18:10:53 | 138

Австралиец спечели 11-ия етап на Тур-а

Австралиецът Кейлъб Юън от отбора на "Лото Соудал" спечели 11-ия етап от Обиколката на Франция - 167 километра от Алби до Тулуза.

Юън измина дистанцията за 3 часа, 51 минути и 26 секунди и изпревари с броени сантиметри холандеца Дилан Грьоневеген, който завърши втори.

С трето време остана италианецът Елиа Вивиани, а четвърти финишира лидерът в класирането при спринтьорите Петър Саган от Словакия.

В днешния етап, който бе последният равнинен преди навлизането на обиколката в северната част на Пиренеите, основната група дълго време изоставаше от четирима бегълци.

Малко повече от четири километра преди финала обаче пелотонът застигна и последния "беглец" - белгиеца Айме де Хенд и до финала борбата остана между най-добрите спринтьори.

С мощна атака в последните 100 Юън отказа конкуренцията, като така постигна първа етапна победа в кариерата си на "Тур дьо Франс".

Начело в генералното класиране и след днешния етап остава французинът Жулиен Алафилип, който има аванс от 1:12 минути пред защитаващия титлата си британец Гераинт Томас. Трети на 1:16 минути е колумбиецът Еган Барнал.