БНР | 17.07.2019 18:25:07 | 132

Волейболните ни надежди с нов успех

Националният отбор на България по волейбол за юноши до 17 години постигна четвърта поредна победа на европейското първенство в София.

В мач от група "А" състезателите на треньора Мартин Стоев се наложиха с 3:1 (18:25, 28:26, 25:13, 25:23) над Финландия, с което практически си осигуриха класиране за следващата фаза на турнира.

С изключение на третия гейм, в който българите спечелиха на 13 точки, двубоят не бе никак лесен за тях и те срещнаха сериозен отпор от търсещия първи успех тим на скандинавците.

В първия гейм Финландия имаше категорично предимство и спечели с 25:18.

Във втория играта се водеше точка за точка, но с повече концентрация и малко късмет в края България изравни след 28:26.

В третия гейм предимството на българските момчета бе най-сериозно и те спечелиха лесно с 25:13.

Ключов обаче се оказа четвъртият, в който Финландия бе много близо до изравняването на резултата. Гостите поведоха с 19:15, а след това и с 23:18 точки.

Последва обаче невероятна серия от 7:0 точки за българския тим, който обърна гейма и с това спечели мача.

България ще се класира за полуфиналите, ако по-късно днес Франция победи Турция или в четвъртък България се наложи над "петлите".