БНР | 17.07.2019 19:28:59 | 148

Лудогорец напусна Шампионската лига след нова загуба

Футболният ни шампион Лудогорец напусна Шампионската лига още в първия предварителен кръг, след като допусна втора загуба от Ференцварош.

В Разград унгарците спечелиха с 3:2.

В 17-ата минута Ференцварош поведе в резултата.

Автор на попадението стана Кхаратин, който бе оставен непокрит от Икоко при центриране от корнер и след удар с глава не остави шанс на Ренан.

Само 180 секунди Шверчок бе съборен пред границата на наказателното поле на гостите, но Марселиньо стреля в гредата.

В ответната атака Ференцварош вкара втори гол.

Шкварка овладя пред границата на малкото наказателно поле и с диагонален шут покачи на 2:0.

В 24-ата минута Лудогорец върна едно попадение чрез Терзиев, който вкара с глава след центриране от корнер.

5 минути по-късно Лудогорец пропиля дузпа, изпълнена от Яккуб Шверчок.

Слабата игра на Лудогорец в защита продължи и след почивката.

В 48-ата минута Икоко позволи на Нгуен да го преодолее елементарно, футболистът на унгарците опита да центрира, но кълбото се отклони от главата на Гуралски и за трети път се оплете в мрежата на българите.

В 69-ата минута Чибота центрира отляво и Хайстер си вкара автогол, оформяйки крайното 3:2 за Ференцварош.

Първият двубой между двата тима завърши 2:1 в полза на унгарците.