БНР Стара Загора | 20.07.2019 21:21:40 | 190

"Берое" с тежка загуба от "Лудогорец"

"Берое" записа тежка загуба при първото си домакинство за новия сезон във футболния ни елит. Пред около 3 000 зрители на стадиона под "Аязмото" беройци паднаха с 2:4 от шампиона "Лудогорец". Старозагорци бяха равностойни на своя опонент през първата част, но след почивката настъпи огромен спад, като в един момент тимът от Разград пропусна да поведе с 4 или дори 5 гола.

Усилията на "Берое" през първото полувреме бяха попарени от индивидуалната класа на новото попълнение на гостите Жоржиньо, който първо в 8-та минута с хубав пробив и елегантен удар откри резултата, а в 35-та минута със страхотен шут удвои резултата. В самия край на полувремето новият нападател на заралии Зоран Йосипович намали от дузпа, отсъдена за нарушение срещу него.

След почивката играчите на Александър Томаш бяха неузнаваеми. Левият бек на гостите Антон Недялков бе в основата на двете попадения за своя тим. Първо в 53-та минута нахлу по левия фланг, пусна пас по земя към Кешерю, който разстреля Перниш за 1:3. Две минути по-късно мачът на практика свърши. Недялков осъществи невероятен пробив, слаломирайки между играчите на "Берое" този път през центъра на терена, подаде към Жоржиньо, той продължи към Кешерю и румънецът отбеляза втория си гол в мача.

В самия край на срещата Зоран Йосипович оформи крайното 2:4, засичайки с глава центриране на Рубен Брижидо.

След седмица в съботната вечер на 27 юли от 21 часа "Берое" гостува на "Арда" Кърджали, които ще домакинстват на стадион "Локомотив" в Пловдив.