БНР | 29.07.2019 05:16:13 | 81

Президентът на Славия: Самоубихме се

Президентът на Славия Венцеслав Стефанов беше разочарован след домакинската загуба с 1:2 от ЦСКА-София в първенството. "Белите" поведоха в резултата с гол на Янис Карабельов в 60-та минута, но резервата Евандро Да Силва с два гола донесе успеха на "червените".

"В днешния мач се самоубихме. Никога не съм очаквал, че след като поведохме, ще направим такива детски грешки. Но какво да се прави. Не съм искал обяснение от футболистите, треньорът ще разговаря с тях. Един-двама от играчите бяха дупките и там стана проблема. Ако не беше направил тази идиотска грешка Велковски, непростима, деца от юношите няма да направят такава грешка...  И аз нося вина. Работим само с наши футболисти. Ако не беше тази грешка на Велковски, сега щяхме да говорим по друг начин.

ЦСКА не показа нищо и през първото, и през второто полувреме. Сами се бихме. За съжаление го има и това във футбола. Още сме в началото на първенството. Има достатъчно време да се коригираме. Сигурен съм, че на нито един от футболистите не му е приятно, че в един мач вместо да бъдат победители трябва да тръгнат като победени. Този мач щастието беше на страната на ЦСКА, но аз съм убеден, че момчетата ще проявят характер и Славия ще изглежда по съвсем различен начин. Играчите трябва сами не разберат, че това, което правят, е лошо за отбора, лошо и за тях.

Загорчич е много депресиран. Той е последният, който има вина...Тренират, условия има, всичко, но в последните три мача получихме седем гола, които са непростими. Как да му се говори на човека? Мисля, че Загорчич ще вземе мерки и следващият мач ще бъде като вододел", каза Венцеслав Стефанов.