БНР | 29.07.2019 18:17:50 | 99

Левски с победа над Ботев (Пловдив) в Първа лига

Левски победи с 3:1 Ботев (Пловдив)в среща от 3-ия кръг на Първа лига и излезе временно начело във временното класиране със 7 точки. Ботев пък остава с 4 на шестото място.

Двубоят за Левски започна отлично, след като след само 10 минути игра Давиде Мариани отбеляза гол с изстрел от далечно разстояние. Изстрелът му закачи тялото на Лъчезар Балтанов и се оказа неспасяем за Аргилашки – 1:0.

До края на първата част и двата отбора имаха шансове да отбележат голове– Левски чрез Паулиньо и отново Мариани, а за Ботев Тайлон изпусна няколко положения. Все пак гостите от Пловдив изравниха с 45-та минута, когато Тайлон комбинира с левия бранител Еберт Кардосо, който изврани резултата 1:1.

Левски успя да поведе отново в началото на второто полувреме. Давиде Мариани реализира прецизно от пряк свободен удар, с което направи резултата 2:1. Това е шесто негово попадение от началото на сезона във всички турнири.

В 80-та минута Левски реши всичко в този мач. Резервата Станислав Костов взаимодейства по лявото крило с Иван Горанов и крайният бранител на домакините отбеляза по земя последния гол в мача.

Желко Петрович, Ботев (Пловдив):

"През първото полувреме не си спомням да са имали 100-процентово положение, но имаха ситуации. Ние имахме три такива, които бяха чисти, но не вкарахме. Видяхме добър футбол, но индивидуалната класа на Мариани ни уби.  За първа година съм в България, а Еберт е втори сезон. Това дерби има голяма история, но не се влияем от нея. Може би нямаш късмет при един или два пропуска, но при пет или шест става въпрос за класа. При първия гол дадохме лесно топката на Левски, при втория направихме нарушение. . . Но поздравления за Левски и за трите точки, които взеха. Тук не е лесно да играеш. Целият отбор трябва да играе на ниво, за да спечелим".

Петър Хубчев, Левски:

"От два месеца съм тук, но не съм очаквал различна реакция (след загубата с АЕК). Исканото от нас се получава все по-добре и по-добре. Доволен съм.  Не е Мариани причината да спечелим. Той изигра много силен мач, но имаше и други хора, които изиграха от най-силните си мачове. Мариани е много важна частица от отбора, но от отбора. Той не е човекът, около когото градим всичко. В спорта и във футбола много рядко има логика. Понякога се случват нелогични неща. Говоря от две или три седмици за умората, но нашите играчи отговарят на терена. Дори и бегово. Няма значение времето или това, че сме изморени. Днес не видях умора".