БНР | 03.08.2019 03:01:45 | 106

Волейболистките ни с победа над Аржентина в олимпийската квалификация

Женският ни национален отбор по волейбол започна с победа участието си в трета група на олимпийската квалификация. Момичетата на Иван Петков, се наложиха над Аржентина с 3:1 гейма, в отделните части 24:26, 25:9, 25:18, 25:20 точки в почти двучасов двубой, изигран в Шрийвпорт (Луизиана).

Най-оспорван бе първият гейм, като в ключовите моменти южноамериканките показаха по-голяма издръжливост и измъкнаха успеха. В следващата част доминацията на българките беше пълна и като момичетата ни дадоха само 9 точки на съперничките си. Така резултатът бе изравнен 1:1 гейма.

В началото третият гейм бе равностоен, след което националките ни отново взеха инициативата и без проблем спечелиха частта с 25:18 точки и поведоха в резултата с 2:1 гейма.

Решаващата четвърта част отново мина под диктовката на българките – 25:20 точки.

Най-резултатна бе Елица Василева с 18 точки (1 ас, 4 блокади), Мирослава Паскова се разписа с 16 точки (2 аса, 3 блокади). Гергана Димитрова добави 15 точки (3 аса). За волейболистките на Аржентина Ямила Нисетич приключи с 16 точки (1 ас). Елина Родригес и Лусия Фреско се отчетоха с по 13 точки.

С този успех българките излязоха начело на класирането в групата с 3 точки.

Стартов състав: Елица Василева, Мирослава Паскова, Гергана Димитрова, Мира Тодорова, Нася Димитрова, Лора Китипова, Жана Тодорова - либеро.

В другият мач от нашата трета група състава на домакините от  САЩ се наложи над  Казахстан с 3:0 гейма, в отделните части 25:17, 25:10 и 25:10 точки.

Днес българките срещат домакина САЩ, Аржентина играе срещу Казахстан. Двубоите са от 01:00 ч. б.в. и 04:00 ч. б.в.