БНР | 03.08.2019 13:45:09 | 100

Без победител между българи в Русия

„Българско“ дерби имаше в 4-ия кръг на руската Висша лига по футбол между Урал (Екатеринбург) и Ростов, завършило 2:2. За домакините с асистенция за едно от попаденията се отличи Николай Димитров, а за гостите цял мач игра капитанът на българския национален отбор Ивелин Попов. И двата отбора са в челото на класирането към момента, като гостите от Ростов са на 2-а позиция с 8 точки, а Ростов е веднага след тях със 7. Останалите срещи от кръга са днес и утре.

Домакините откриха резултата в 14-ата минута чрез Андрей Панюков. Николай Димитров проби напред по десния фланг на атаката и подаде в центъра на малкото наказателно поле, откъдето Панюков с чудесен удар от въздуха изпрати топката в ъгъла на вратата. Само след 4 минути гостите удариха горната греда след пробив от дясно и центриране на Роман Ерьоменко, но ударът на Шомуродов се отби в горната греда на вратата на домакините. В 30-ата минута Димитров можеше да вкара втори гол за своите, но изстрелът му от свободен удар мина на сантиметри от страничната греда. Преди почивката гостите също имаха една ситуация, но второто полувреме започна с две добри атаки на Урал.

В 67-ата минута гостите от Ростов изравниха, като автор на попадението стана Елдор Шомуродов, който се възползва от подаване на полузащитника Хорен Байрамян. Владимир Илин изведе отново Урал напред с точно изпълнение в 81-ата минута, който наказа грешка на защитата на гостите, а само след още две Димитров напусна терена, заменен от Егоричев. Натискът на Ростов даде резултат в 86-ата минута, когато Бьорн Сигурдарсон се разписа след пробив и пас на Артьом Козлов от дясно.