БНР | 09.08.2019 17:45:44 | 103

Равенство за отборите на Черно море и Ботев (Враца)

Отборите на Черно море и  Ботев (Враца) завършиха наравно 1:1 в първи мач от петия кръг на Първа футболна лига.

Варненци водеха почти до самия край на срещата след гол на Исмаил Иса, но две минути преди да изтече редовното време Георги Вълчев изравни.

Срещата на стадион "Христо Ботев" във Враца започна с домакински натиск, който се изрази в няколко удара от далечна дистанция и няколко опасни центрирания, които обаче така и не създадоха реална опасност за вратата на Иван Дюлгеров. Пропуски при тези центрирания направиха бранителят Венцислав Керчев и нападателят Валери Домовчийски

Към средата на първата част Черно море успя да се отърси от първоначалното напрежение и започна да бъде по-дейният тим на терена. Така се стигна до 28-мата минута, в която самостоятелен пробив на Исмаил Иса по крилото завърши с подаване към непокрития Мартин Минчев, но младият нападател отправи слаб удар и той бе избит в последния момент от вратаря Красимир Костов.

По-добрата на Черно море доведе до гол в добавената минута на първото полувреме. Изчистена напред топка даде шанс на Исмаил Иса да надбяга ветерана в отбраната на домакините Апостол Попов и след това безпроблемно да отбележи за 1:0 в полза на варненци.

Второто полувреме започна с опит за натиск на домакините, но както и през първата част той не водеше до сериозни опасности пред мрежата на Дюлгеров.

Наставникът на домакините Сашо Ангелов предприе рисков ход в средата на частта, пускайки в игра централния нападател Мирослав Будинов на мястото на централния бранител Апостол Попов.

В 80-ата минута точно Будинов можеше да изравни, но ударът му от малък ъгъл попадна точно в ръцете на стража на Черно море.

В 87-мата минута Ботев пропусна много добра възможност да изравни, но отново Дюлгеров се справи блестящо при удар от непосредствена близост на играч на домакините.

Минута по-късно обаче Ботев Враца изравни за 1:1. Будинов свали с глава едно центриране към Георги Вълчев, който отново с глава я прати в мрежата.

Илиан Илиев, старши треньор на Черно море:

"Нормално е да съм изнервен. Втори мач след този с Етър водим, не го затваряме и накрая ни изравнят. С оглед на играта ни през второто полувреме е справедливо да ни изравнят. Чакахме мачът да свърши и заслужавахме да ни вкарат. След попадението за 3 минути създадохме 4 положения, но преди това 40 минути не направихме нищо. Ако искаме да сме в шестицата, трябва да променим лицето си. Имаше ситуации, които можеше да развием и да реализираме. Не търсихме празните пространства, след като поведохме и това ме кара да се ядосвам. Сега ще починем ден-два и започваме да се готвим за Лудогорец. В офанзивен план не съм доволен от доста хора. Поздравявам Ботев за играта, която показаха, защото се бяха поотчаяли. В последните мачове навеждаме главите, защото изпускаме победата и сега 6-7 часа път до Варна ще ни се струват така, все едно днес сме загубили."