Cross.bg | 10.08.2019 06:45:00 | 127

България надви Египет с 3:1 на олимпийската квалификация

Националният отбор на България по волейбол победи Египет с 3:1 (25:11, 33:31, 19:25, 25:19) в първи мач от олимпийската квалификация във Варна, в която момчетата на Силвано Пранди гонят класиране на олимпиадата в Токио догодина. В другия мач от групата Бразилия победи Пуерто Рико с 3:0. Днес нашите се изправят срещу Пуерто Рико, а Бразилия среща Египет, докато в неделя ще бъде и решаващият двубой България - Бразилия. "Направихме изключително важна крачка в турнира. Беше трудно, но в крайна сметка е важно, че успяхме да постигнем тази победа. Най-важен е следващият мач. Очаквам с всяка изминала среща да подобряваме представянето си и да вдигаме нивото си. Най-важно от мача с Египет е победата", коментира селекционерът на България Силвано Пранди след успеха над Египет с 3:1 на старта на олимпийската квалификация във Варна. "Със сигурност ми направи добро впечатление начинът, по който контролирахме мача в четвъртия гейм, след като загубихме третата част. След първия гейм Египет доста подобри представянето си и показа волейбол на наистина добро ниво. За мен е важно, че в моменти, в които изпитвахме трудности и бяхме под огромна доза напрежение, ние успяхме да се справим. Това е важно за следващата крачка Като за първи мач успяхме да предоставим достатъчно емоции на публиката, която с всеки следващ гейм също увеличаваше емоциите във важните моменти и се включи дейно в победата на отбора