БНР | 10.08.2019 13:37:30 | 123

Шампионът Манчестър Сити потегли убедително

Отборът на Манчестър Сити започна по впечатляващ начин защитата на титлата си от Висшата лига, след като разби Уест Хем с 5:0 като гост в мач от първия кръг на шампионата. Вчера основният конкурент на "гражданите" от миналия сезон Ливърпул победи Норич Сити с 4:1 у дома, но днес възпитаниците на Пеп Гуардиола записаха още по-внушителен резултат в първия си мач от новата кампания.

През първото полувреме в Лондон Сити стигна само до един гол, дело на Габриел Жезус, но след почивката три гола на Рахийм Стърлинг и един на Серхио Агуеро оформиха крайното 5:0. Голът на Агуеро бе от дузпа, като при първоначалното изпълнение той я пропусна, но след консултация с ВАР реферът Майк Дийн реши наказателния удар да бъде изпълнен отново, тъй като вратарят на "чуковете" Лукаш Фабиански напусна преждевременно голлинията си, а при втория си опит аржентинският нападател не сбърка.

Видео повторенията имаха още една ключова намеса в двубоя, като гол на Жезус през втората част бе отменен след консултация на Дийн със системата.

По този начин "гражданите" окупираха върха още от първия кръг на Висшата лига и дадоха сериозна заявка, че ще преследват трета поредна шампионска титла.