БНР | 10.08.2019 15:52:57 | 144

Бразилците с втора победа във Варна

Бразилия записа втора победа с 3:0, този път над тима на Египет във втората си среща от група А на олимпийската квалификация, която се провежда във Варна.

Домакините в срещата не оставиха никакви шансове на египтяните през първата част. Бразилците започнаха отлично срещата и набързо поведоха с 4:1, а след това и с 6:2, което принуди треньора на Египет Гидо Вермюлен да поиска прекъсване. След неуспешна атака на гостите при първото техническо прекъсване резултатът бе 8:3 за домакините в днешната среща. Бразилия продължи и след прекъсването с добрата си игра, реализира три поредни и поведе с 11:3. След страхотна атака на Лукас Сааткамп при второто техническо прекъсване резултатът бе 16:6 за олимпийските шампиони. След прекъсването бразилците отбелязаха след доста грешки на гостите четири поредни точки и поведоха с 20:6 и спокойно доиграха първата част за 25:12.

В началото на втората част египетските волейболисти показа много по-добра игра, блокадата им най-после "заработи" и те успяха да поведат с 2 точки, но допуснаха изравняване при 4:4. Последва още едно изравняване на резултата, след което бразилците отново показаха класата си и реализираха три поредни точки за 8:5 при първото техническо прекъсване. След прекъсването след престъпване на линията при изпълнение на начален удар от бразилците, отлична блокада и точка от начален удар на Ахмед Шафик египтяните отбелязаха три поредни точки и изравниха при 8:8. Резултатът бе изравняван още един път при 9:9, след което домакините взеха инициативата, показаха много добра игра в защита и атака и при второто техническо прекъсване водеха с 16:12. След прекъсването Египет записа 2 поредни точки, но бразилците отвърнаха с пет поредни точки след четири успешни атаки и една блокада и поведоха с 21:14. Египет отвърна с 4 поредни точки след две грешки на бразилците и два аса на Ахмед Шафик, но силите им не стигнаха за обрат и олимпийският шампиено взе втората част с 25:19.

След едно равенство в началото на третата част гостите поведоха с 4:2, но последваха 4 поредни точки на бразилците, с което не само изравниха при 4:4, но и поведоха с 6:4. При първото техническо прекъсване резултатът бе 8:6 за Бразилия. След прекъсването домакините дръпнаха с 4 точки при 10:6, а при второто техническо прекъсване водеха с 16:10. До края на гейма бразилците нямаха проблеми и го спечелиха с 25:14 и съответно мача с 3:0 гейма.

За победителите най-резултатни са Йоанди Леал 13 т. и Маурисио Силва 12 т., а за Египет Ахмед Шафик записа 9 точки, а Еуаис Хишам добави 6 точки.

Бразилия е с 6 точки /6:0 гейма/ от два мача, България е с 3 точки /3:1 гейма/ от 1 мач, Пуерто Рико е без точка /0:3 гейма/ от 1 мач, както и отборът на Египет /1:6 гейма/ след два мача. По-късно от 20.30 часа е втората среща от програмата на турнира между отборите на Пуерто Рико и България.

Утре са последните две срещи от надпреварата. В 17.00 часа играят Египет и Пуерто Рико, а от 20.30 часа България среща тима на Бразилия.