БНР | 11.08.2019 16:41:35 | 79

Египет завърши с победа във Варна

Египет завърши с победа участието си в група А на олимпийската квалификация по волейбол, която се провежда във Варна.

В последния си мач африканският тим надделя над Пуерто Рико с 3:0 гейма и завърши на третото място в групата с 3 точки и 4:6 геймово съотношение. Пуерто Рико останаха последни без точка и без спечелен гейм.

Отборът на Египет започна отлично мача и поведе с 6:2, а при първото техническо прекъсване водеше с 8:4. След прекъсването домакините успяха да поведат с 10:5, но последва серия от 3 поредни точки на пуерториканците и резултатът бе намален - 10:8 за Египет.

Египтяните отвърнаха със страхотна игра и 4 поредни точки и и дръпнаха с 14:8, а при второто техническо прекъсване резултатът бе 16:11 за африканския тим.

След 16:13 за домакините египтяните показаха страхотна игра в защита и атака и отбелязаха шест поредни точки и поведоха с 22:13.

До края на гейма те нямаха никакви проблеми и го спечелиха с 25:17.

В началото на втората част след две изравнявания на резултата гостите успяха да поведат с 5:2. При първото техническо прекъсване предимството бе за пуерториканците, които водеха с 8:5.

След прекъсването играта бе изключително равностойна, а резултатът се движеше точка за точка. Египет успя все пак да изравни при 13:13, последва още едно равенство, а при второто техническо прекъсване преднина имаше отново отборът на Пуерто Рико - 16:14.

Веднага след прекъсването Египет изравни при 16:16, последваха още пет изравнявания, след които гостите успяха да поведат с 2 точки при 23:21.

Египет веднага реагира и изравни при 23:23. Последваха 6 изравнявания, като Пуерто Рико пропиля 3 геймбола, а Египет 2 геймбола, но след атака в аут на гостите африканският тич успя да вземе втората част с 31:29.

Домакините поведоха последователно с 3:0 и 6:2 в началото на третата част, а при първото техническо прекъсване резултатът бе 8:4 за Египет.

Домакините продължиха с добрата си игра, успяваха да поддържат дистанция и при второто техническо прекъсване водеха с 16:12. След 18:14 с реализацията на 5 поредни точки домакините напрактика решаха изхода от мача, след като поведоха с 23:14 и спокойно взеха гейма с 25:17 и съответно мача с 3:0.