БНР | 15.08.2019 19:02:49 | 143

ЦСКА (София) отпадна от турнира Лига Европа

Отборът на ЦСКА (София) приключи участието си в турнира Лига Европа. Футболистите на Люпко Петрович загубиха срещата –реванш срещу Зоря (Луганск) с 0:1. Така с общ резултат от двата мача 2:0 украинците продължават в плейофния кръг.

Както в първия мач в София преди седмица, така и сега съдийско решение се оказа ключово за изхода от мача. В първия мач реферът даде спорна дузпа за Зоря, а сега не отсъди такава в полза на ЦСКА за игра с ръка. Секунди след ситуацията за дузпа ЦСКА остана с човек по-малко в 22-а минута след червен картон на Иван Турицов.

Въпреки натрупаната умора в последните седмици, старши треньорът на ЦСКА Люпко Петрович заложи на същите 11, които преди четири дни играха тежък мач срещу шампиона Лудогорец (0:0). Домакините трябваше да извършат принудителна смяна още в 4-а минута, след като топката удари в главата Абу Хана и той бе изнесен на носилка с съмнение за сътресение на мозъка.

"Червените" започнаха солидно в защита и търпеливо чакаха своя шанс в предни позиции. В 6-а минута Али Соу се озова на добра позиция, но не се ориентира добре и загуби топката.

Ключовият момент през първото полувреме дойде в 22-а минута, когато Кристиян Малинов стреля, а топката срещна ръката на защитник на Зоря, но реферът не отсъди дузпа. При последвалата контраатака Иван Турицов повали откъсващ се нападател и получи червен картон.

С човек по-малко, "червените" имаха отлична възможност да поведат в 28-а минута, когато Петър Занев центрира, а Евандро стреля от въздуха, но вратарят спаси.

Към края на полувремето ЦСКА се дръпна в своята половина и украинците упражниха натиск. В 42-а минута Михайличенко стреля отляво в наказателното поле, но Черниаускас спаси.

След почивката предпазливата игра продължи, като и двата отбора изчакваха грешка в противниковата отбрана, която да реши крайния изход от срещата.

Малинов бе близо до попадение в 72-а минута, когато финтира двама защитници в бяло и стреля опасно, но вратарят на Зоря - Шевченко, инстинктивно изби топката с лявата ръка. Три минути по-късно и резервата Митко Митков бе на стрелкова позиция, но не си поведе добре топката и ударът му бе блокиран. В 85-а минута отново Митков проби от дясно и стреля в близкия ъгъл, но отново Шевченко бе на мястото си и изби в корнер.

Минута преди края контраатака на Зоря завърши с попадение на Назари Русин, с което Зоря спечели мача с 1:0.