БНР | 17.08.2019 02:48:28 | 67

Атлетик шокира Барселона с гол шедьовър на ветеран

Отборът на Атлетик (Билбао) шокира шампиона Барселона с 1:0 в първия кръг на испанското първенство по футбол, като единствения гол бе истински шедьовър. Влезлият в 88-ата минута като резерва 38-годишен Ариц Адурис реализира от далечно разстояние със странична ножица в 89-ата и така „взриви“ стадион „Сан Мамес“. При липсата на звездата и капитан на тима Лионел Меси, който е контузен, гостите не показаха впечатляваща игра. Мачът няма да запомнят с добро Антоан Гризман и Франки де Йонг, които направиха дебют за Барселона.

Неприятен момент за Барса настъпи и в 37-ата минута, когато централният нападател Луис Суарес също се контузи и напусна играта, като на негово място влезе Рафиня Алкантара. На почивката треньорът Ернесто Валверде пусна Иван Ракитич вместо Аленя и така играта на гостите се подобри. Но Барселона така и не успя да вкара гол.