БНР | 17.08.2019 03:00:04 | 87

Шампионът Байерн (Мюнхен) започна с равенство

Отборът на Байерн (Мюнхен) започна новото германско първенство по футбол с домакинско 2:2 срещу Херта (Берлин). Шампионите откриха чрез Роберт Левандовски в 24-ата минута, до почивката гостите направиха пълен обрат чрез Доди Лукебакио (36) и Марко Груич в 39-ата минута. Спасението за домакините дойде в 60-ата минута, когато Левандовски отново вкара, този път от дузпа, отсъдено срещу за нарушение на Груич срещу него, но след намесата на системата за видео повторения ВАР.

Баварците започнаха сезона в турнира за Купата на Германия, като спечелиха с 3:1 при гостуването на Енерги (Котбус). Отборът продължава да е без загуба в първия кръг вече 18-и сезон, но прекъсна серията си от победи на старта в последните седем години.